Projekt ART-MOBILE Pegaz Piecki został pozytywnie rozpatrzony i otrzymał dofinansowanie ze środków pozostających do dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Gmina Piecki na realizację projektu przeznaczyła środki finansowe na wkład własny. Uczestnicy projektu korzystają z profesjonalnych warsztatów.
Projekt "ART MOBILE Pegaz Piecki""powstał z myślą o dzieciach i młodzieży, mieszkających w miejscowościach położonych na obrzeżach gminy Piecki, ale i nie tylko. W warsztatach biorą udział wszyscy zainteresowani do lat 18. Instruktorzy zaangażowani do realizacji projektu docierają do świetlic w Głognie, Starych Kiełbonkach, Macharach, Lipowie i Brejdynach. W domu kultury w Pieckach odbywają się zajęcia taneczne prowadzone przez Małgorzatę Duszak, która ośmiela uczestników z ekspresją ruchu i skłania do przedstawiania swoich predyspozycji ruchowych w obrazie tańca w połączeniu z muzyką. Wokalne warsztaty prowadzi instruktorka Renata Badaczewska, która zapoznaje swoją grupę z warsztatem wokalnym, tak aby mogli jej uczestnicy eksponować swój talent. Ci którzy chcą poznać tajniki kunsztu aktorskiego spotykają się w Starych Kiełbonkach. Pierwsze zajęcia prowadziła Katarzyną Kropidłowska, aktorka z Teatru Jaracza w Olsztynie, a kontynuuje Krystyna Jędrys. Na zajęciach uczestnicy angażują się z dużym zapałem w powierzone im role. Fotografia staje się prosta pod instruktażem Waldemara Bzury. Znany fotografik, którego prace znalazły miejsce w pięknych albumach o naszym regionie Warmii i Mazur uczy jak wykonać fotografię. Taką fotografię, aby odzwierciedlała indywidualność i mogła być wizytówką autora zdjęć. W Głognie, Lipowie i Macharach pasjonatki artystycznych dzieł Izabela Polonis i Justyna Bzura odkrywają tajniki tworzenia prac plastycznych i rękodzieła. W miesiącu listopadzie zaplanowana jest wycieczka do Wrocławia. Podczas wycieczki uczestnicy projektu wraz z opiekunami wezmą udział w tematycznych zajęciach. W Teatrze Capitol odbędą się zajęcia teatralne, wokalne i taneczne. W Muzeum Narodowym i Muzeum Etnograficznym grupa plastyczna i rękodzieła będzie próbować swych zdolności artystycznych. Natomiast grupa fotograficzna będzie miała pole do działania z aparatem fotograficznym w ZOO.
Efekt końcowy wszystkich warsztatów, będzie można obejrzeć na zakończenie projektu podczas prezentacji: „My też tworzymy historię Mazur”.
Współorganizatorami zadania są: Sołectwo Brejdyny, Sołectwo Głogno, Sołectwo Lipowo, Sołectwo Machary, Sołectwo Stare Kiełbonki i Nadleśnictwo Strzałowo, Ochotnicza Straż Pożarna w Pieckach. Partnerem projektu jest Zespół Szkół w Pieckach.
Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Szczegółowe informacje:
Koordynator projektu: Izabela Kozyra-Cybulska
tel. 694 459 849