Pochmurno

0°C

Piecki

Pochmurno

Wilgotność: 94%

Wiatr: 20.92 km/h

  • 13 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

  • 14 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

Czy podoba Ci się nowa strona?

Tak - 66.7%
Nie - 27.8%
Nie mam zdania - 5.6%

Głosów ogółem: 18
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: wrzesień 30, 2014
212563
TodayToday119
YesterdayYesterday534
This_WeekThis_Week1923
This_MonthThis_Month7587
All_DaysAll_Days212563

Szkoła Podstawowa w Starych Kiełbonkach

31. maja w Muzeum Przyrody w Krutyni odbył się „II Rajd Bociana Białego" reprezentacja SP w Starych Kiełbonkach po raz pierwszy uczestniczyła w tego typu imprezie. Szliśmy piękną leśną trasą, byliśmy zadowoleni ale także zmęczeni, ponieważ musieliśmy przejść około 5-6 km. Każda grupa miała swoją mapkę, na której była wyznaczona trasa do przejścia. Było ciężko ale daliśmy radę. Na mapkach oznaczonych było 9 punktów z zagadkami, które zostały zawieszone na drzewach. Zagadki nie były trudne lecz nad niektórymi trzeba było się trochę zastanowić. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Ciszewska, Zuzanna Kwiatkowska, Mateusz Grądzki oraz Mateusz Macierzewski naszym opiekunem był Pan Mieczysła Witkowski.

7. czerwca 2016r. w Borowie w Nadleśnictwie Mrągowo miał miejsce konkurs wiedzy leśnej dla młodych odkrywców przyrody. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem środowiska leśnego. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV- VI. Ze Szkoły Podstawowej w Starych Kiełbonkach udział wzięli uczniowie klas V i VI.

10. czerwca 2016 r. Pracownicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni przeprowadzili dla uczniów klas 0-VI specjalne warsztaty pod tytułem: "Owady na łące." Warsztaty te miały na celu poznanie owadów żyjących na łące. Uczestnicy uczyli się jak je obserwować i rozpoznawać w terenie.

Zuzanna Ciszewska

Uczniowie szkoły podstawowej w Starych Kiełbonkach złożyli Deklarację przystąpienia do programu Konkursowo- Edukacyjnego pod hasłem "Edukujemy - pomagamy", w kategorii "Konkurujemy -jak pracowite mrówki." Konkurs polegał na zbieraniu zużytych i przeterminowanych baterii. Baterie te organizator konkursu (REBA Organizacja Odzysku S.A.) odebrał. Ogłoszenie nagród 20 czerwca 2016r.

Mieczysław Witkowski

Rowerowa Jazda Terenowa! - tego jeszcze w naszej szkole nie było. Po rowerowym torze przeszkód wg regulaminu Turnieju BRD uczniowie mieli pewien niedosyt i dlatego zrodził się pomysł, aby zorganizować "rowerowy cross"!
Zaczęło się od opracowania odpowiedniej trasy, nauki bezpiecznego pokonywania poszczególnych odcinków i operowania przerzutkami, później był etap doskonalenia, a na końcu rozegrano prawdziwe zawody z finałem w Dniu Sportu Szkolnego 01. czerwca.
Wśród dziewcząt najlepiej trasę pokonała Gabriela Lewandowska, a wśród chłopców Patryk Pliszka.

Opracował: Dariusz Romankiewicz

P1040950 P1040951

P1040966 P1040960

P1050039 P1050152

P1050253 P1050257

Fot. SP w Starych Kiełbonkach

20. maja 2016 r., reprezentacja Naszej Szkoły wzięła udział w powiatowych zawodach lekkoatletycznych uczniów szkół podstawowych w Mrągowie. Dziewczęta i chłopcy startowali w biegach na 60 m, na 300 m, w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą, oraz w sztafecie 4 x 100 m. Niestety z powodu małej ilości uczniów nie mogliśmy wystawić zawodników w biegach na 600 m i 1000 m. Brakowało nam także zawodników w roczniku 2003, więc młodsi uczniowie musieli zmagać się ze starszymi od siebie rywalami.
Najlepsze miejsce (trzecie) uzyskała nasza drużyna męska w biegu sztafetowym 4 x 100 m. Wszyscy nasi zawodnicy, mimo że nie zdobyli medali, zdobyli doświadczenie i przeżyli wiele pozytywnych emocji związanych z rywalizacją. Większość pierwszy raz startowała w zawodach rangi powiatowej.

Opracował: Dariusz Romankiewicz

P1040862 P1040871

P1040887 P1040927

Fot. SP w Starych Kiełbonkach

W ramach ogólnopolskiej akcji popularyzującej biegi na orientację - "Cała Polska Biega z Mapą", w sobotę, 07. maja odbyły się w Pieckach Gminne Zawody w BnO, w których uczestniczyli także uczniowie Naszej Szkoły. Startowało 60 zawodników w pięciu kategoriach. Terenem zawodów były Piecki, od Zespołu Szkół (który był bazą zawodów) do stadionu. Zawodnicy mieli do pokonania trasę ok. 2800 - 3000 m i do odnalezienia 10 punktów kontrolnych przy pomocy mapy.
Zawody na orientację mają dużo zalet edukacyjnych (dydaktycznych i wychowawczych) oraz są bardzo atrakcyjną formą aktywności ruchowej.

Medaliści:
Kategoria Rodzinna SP I,II,III + rodzic/opiekun
1. Martyna+Bernadeta Łabuć 2. Gabrysia+Monika Mazur 3. Natasza+Katarzyna Mohr

Kategoria SP Dziewczęta IV , V, VI
1. Sokołowska Amelia 2. Anna Domurat 3. Krysiak Oliwia

Kategoria SP Chłopcy IV, V, VI
1. Ścibek Kacper 2. Sztylc Radosław 3. Dziergowski Bartosz

Kategoria Dziewczęta Gimn.
1. Brzezińska Kornelia 2. Giers Marta 3. Sokołowska Angelika

Kategoria Chłopcy Gimn.
1. Burbo Krzysztof 2. Lis Konrad 3. Radomski Piotr

Opracował: Dariusz Romankiewicz

P1040814

P1040821 P1040822

P1040823 P1040831

Fot. SP w Starych Kiełbonkach

Dnia 5. maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Starych Kiełbonkach odbyło się przedstawienie teatralne pt.: ” Planeta Samozdrowie i misja Generała Osiłka”. Ze sztuką przyjechali do nas aktorzy ze studia artystycznego AKADA z Suwałk. Spektakl poruszał kwestię umiejętnego planowania czasu wolnego.
Na daleką planetę Króla Samozdrowie wdarł się podstępny szpieg z krainy Cybernerii. Zły i podstępny, hipnotyzuje poddanych króla, by w ten sposób przejąć władzę. Król jednak nie chce się poddać. Wysyła więc swojego zaufanego dworzanina – Generała Osiłka na Ziemię, by znalazł najdzielniejszego i najodważniejszego rycerza, który pokonałby Cyberneta. Statek kosmiczny Osiłka ulega jednak wypadkowi i przez pomyłkę trafia do ogrodu przed domem Karolka – chłopczyka, który bez przerwy gra na komputerze, ogląda telewizję i uwielbia pizzę i hamburger. Słysząc odgłosy walki pochodzące z komputera i okrzyki grającego Karolka, Generał Osiłek sądzi, że znalazł najdzielniejszego z dzielnych mieszkańców Ziemi. Prosi Karolka, by ten zechciał obronić jego planetę. Chłopczyk, myśląc, że Osiłek chce, by ten przetestował nową grę komputerową, zgadza się bez zastanowienia. Okazuje się, że aby pokonać Cybernetyka trzeba być bardzo wysportowanym, a chłopczyk nigdy nie spędzał wolnego czasu na świeżym powietrzu...
Historia przygód Karolka uświadamia dzieciom potrzebę różnorodnego spędzania wolnego czasu, w którym nie może zabraknąć sportu. Przedstawienie w zabawny sposób opowiadało o tym, jak bezczynne przesiadywanie przed telewizorem i komputerem wpływa na rozwój fizyczny i samopoczucie.
Przedstawienie bardzo podobało się uczniom.

Sporządziła
Alicja Kolińska-Pawlak

P1040793 P1040803

P1040789 P1040781

Fot. SP w Starych Kiełbonkach

 

W środę, 27. kwietnia, reprezentacja Szkoły Podstawowej w Starych Kiełbonkach, jak co roku, uczestniczyła w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.
W tym roku, w Mrągowie, spotkało się 10 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu.
SP Stare Kiełbonki reprezentowali: Mateusz Grądzki, Maciej Kurpiewski, Zuzanna Kwiatkowska i Gabriela Lewandowska, a zawodnikami rezerwowymi byli: Zuzanna Ciszewska oraz Jakub Macierzewski.
W testach pisemnych zajęliśmy piąte miejsce (wraz z dwoma innymi szkołami), a na rowerowym torze sprawnościowym, nasz zawodnik Maciej Kurpiewski zajął miejsce drugie, co w klasyfikacji łącznej dało naszej drużynie czwarte miejsce.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna SP w Pieckach - gratulujemy i dziękujemy Zespołowi Szkół w Pieckach za umożliwienie nam treningu na rowerowym torze sprawnościowym na hali w Pieckach.

Dariusz Romankiewicz

P1040745

P1040726 P1040738

P1040769

Fot. SP w Starych Kiełbonkach

Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego reprezentowali Naszą Szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 12 kwietnia 2016 r. w GOKSiR „Pegaz” w Pieckach.
Uczestnikom konkursu towarzyszyło tego dnia wiele emocji. Uczniowie Naszej Szkoły zaprezentowali wysoki poziom recytacji wybranych utworów poetyckich i odnieśli sukces.
W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych: uczeń Mateusz Grądzki zajął pierwsze miejsce, a uczeń Jakub Macierzewski zajął trzecie miejsce.
Uczniowie nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i książkami.
Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego reprezentować będą Gminę Piecki w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 24 maja 2016 r. w CKiT w Mrągowie.
Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Gieglis

P1040683 P1040684

P1040685 P1040682

Fot. SP w Starych Kiełbonkach

30. marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Gminę Piecki reprezentował uczeń naszej szkoły Mateusz Grądzki z klasy VI, który wygrał eliminacje gminne w Pieckach i zakwalifikował się do eliminacji powiatowych.

Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
Mateuszowi, który zajął w eliminacjach powiatowych II miejsce, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracował: Dominik Rejmentowski

P1040325 P1040326

P1040329 P1040330

Fot. SP w Starych Kiełbonkach

17. marca 2016r. o godz. 9.00 po raz kolejny odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur”. . W konkursie wzięło udział 6 uczniów w trzech kategoriach: Żaczek, Maluch i Beniamin. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontieres”. Tego dnia na całym świecie dzieci i młodzież rozwiązują takie same zadania. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali od organizatorów upominki- łamigłówkę przestrzenną „Pentomino". Wyniki konkursu poznamy w maju.

Koordynator konkursu: Dominik Rejmentowski

P1040317

P1040319

Fot. SP w Starych Kiełbonkach

 

VIDEO RELACJE