Pochmurno

0°C

Piecki

Pochmurno

Wilgotność: 94%

Wiatr: 20.92 km/h

  • 13 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

  • 14 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

Czy podoba Ci się nowa strona?

Tak - 66.7%
Nie - 27.8%
Nie mam zdania - 5.6%

Głosów ogółem: 18
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: wrzesień 30, 2014
212541
TodayToday97
YesterdayYesterday534
This_WeekThis_Week1901
This_MonthThis_Month7565
All_DaysAll_Days212541

Szkoła Podstawowa w Nawiadach

Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Jest to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek dla chorych dzieci. Uczniowie z klasy V wraz z wychowawczynią panią Aneta Barańską i zaproszonym gościem panią Joanną Bohdziewicz wykonali kartki metodą Iris folding. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Wszystkie wykonane kartki przez uczniów zostały wysłane chorym dzieciom.

20180928 082333

20180928 094948

Fot. SP w Nawiadach

W czwartek 11 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Nawiadach odbyła się uroczystość „Ślubowania i Pasowania na ucznia” dzieci klasy pierwszej. Uczniowie do tej uroczystości przygotowywali się bardzo solidnie.Uczyli się tekstów wierszy, piosenek i przygotowali układ taneczny.
Wreszcie nadszedł upragniony dzień 11 paździerrnika. Do udekorowanej odświętnie świetlicy weszli mali bohoterowie – uczniowie klasy pierwszej. Powitani zostali przez zaproszonych na tę uroczystośc gości panią dyrektor A.Maciejewską-Grzywna, panią sołtys Jadwigę Kulas, nauczycieli jak również rodziców i starszych kolegów.
Podczas części artystycznej uczniowie udowodnili, że umieją liczyć i czytać.Wiedzą dużo o szkole, znoją swoje obowiązki. Umieją ładnie śpiewać i tańczyć.
Po zakończonej części artystycznej nastąpił podniosły moment Ślubowania. Przed Pocztem Flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentowac swoją szkołę, swoją pracą i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor „ zaczarowanym ołówkiem” dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie prezenty.Pani dyrektor, wychowawczyni i starsze koleżanki życzyły im wielu sukcesów w nauce.
Po posowaniu była chwila dla fotoreporterów, czyli rodziców, którzy to niezwykłe wydarzenie chcieli upamiętnic.
Rodzice, chcący,by ten niezwykły dzień w szkole był dla nich radaścią przygotowali dla swoich pociech i zaproszonych gości słodki poczęstunek. Było bardzo miło i serdecznie. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do grona społeczności uczniowskiej.

received 543965309381735

received 1039118816261417

Fot. SP Nawiady

Nasza szkoła podobnie jak w ubiegłych latach przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku szkolnym akcję jak przeprowadzono we wrześniu, i na początku października, a hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało „Akcja – segregacja!”. Na lekcjach nasi uczniowie razem z nauczycielami udali się poza teren szkoły, aby realizować cele i założenia akcji. Uczniowie w trakcie trwania akcji zebrali kilka worków różnorodnych odpadów i śmieci. Najczęściej spotykane śmieci to nadal: plastikowe i szklane butelki, foliowe opakowania po produktach spożywczych oraz kawałki gumy i metali. W akcji uczestniczyli uczniowie klas 0-VIII. Uczniowie stwierdzili, że należy systematycznie uświadamiać społeczeństwo o tym jak niebezpieczne dla środowiska i naszego zdrowia są pozostawione w niedozwolonych miejscach śmieci oraz odpadki różnego pochodzenia.

20181002 095554

Fot. SP w Nawiadach

W piątek 28 września klasa 8 w ramach zajęć edukacja dla bezpieczeństwa wybrała się do remizy OSP Nawiady. Na miejscu czekali na uczniów miejscowi strażacy ochotnicy pan Mariusz Adamiak i pan Kamil Kryspin. Strażacy opowiadali o tym, jak udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i jak zabezpieczyć miejsce wypadku. Uczniowie dowiedzieli się również, jak robią to przeszkoleni strażacy oraz obejrzeli wyposażenie wozów strażackich w sprzęt ratowniczy.

received 2154332801554138

Fot. SP w Nawiadach

 

"Ja, młody Obywatel" to temat biwaku zuchowo-harcerakiego, połączonego z grą terenową. Odbył się w Nawiadach w dniach 28-29.09.18r. a pomysładowcami i opiekunami były: Renata Minkiewicz i Izabela Polonis. Na imprezę przybyli przedstawiciele naszych władz - p.Agnieszka Kurczewska- wójt naszej gminy i p.Janusz Stecka - przedstawiciel starostwa powiatowego w Mrągowie oraz p. Teresa Nowacka- kierownik GOPS-u.Goście opowiadali głównie o ciekawostkach naszej gminy i powiatu. Wiedzę tę zuchy wykorzystały później w grze tematycznej, którą przygotowały i przeprowadziły harcerki.

42792539 283334435832659 2948747171874209792 n

42840783 283334835832619 8459021248628785152 n

42921257 283334529165983 1861569259948212224 n

Fot. SP w Nawiadach

12.09.2018 r. dzieci z OP z wychowawcą przystąpiły do realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, bibliotekami w całej Polsce i za granicą.
Obecnie realizujemy dwa moduły :
- Mały Miś - czytające Przedszkolaki.
- Mały Miś uczy samodzielności.
Naszym misiem została Misia Lili.
W czwartek 20 września 2018 r.odwiedził nas zaprzyjaźniony policjant. Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Pieckach aspirant sztabowy Dariusz Dzierlatka spotkał się z nami by przypomnieć dzieciom elementarne zasady ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się również, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta. Zobaczyły strój, kajdanki, pałkę policyjną. Na koniec spotkania pan policjant przeczytał nam i Misi Lili bajkę "Lis i bocian" a także rozdał dzieciom opaski odblaskowe. To było pouczające spotkanie.

IMG 20180924 WA0000

IMG 20180924 WA0003

IMG 20180924 WA0004

Fot. SP w Nawiadach

W dniach 26-27 kwietnia odbyła się 2- dniowa wycieczka do Warszawy. Uczniowie z klas trzeciej, szóstej i kilkoro uczniów z klas czwartej i piątej pod opieką wychowawców zwiedzili naszą piękną stolicę. Przed godziną 6:00 wszyscy uczniowie zebrali się przed szkołą. Zgodnie z planem o godzinie 6:00 ruszyliśmy w drogę do Warszawy. Wszyscy trochę zaspani nie mogli już się doczekać zwiedzania. Po około pięciu godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. O 11:00 spotkaliśmy się z naszą panią przewodnik pod Kolumną Zygmunta . Starsza grupa rozpoczęła zwiedzanie od Starego Miasta. Po drodze mijaliśmy pomnik Syrenki, Barbakan i pomnik Małego Powstańca. Natomiast młodsza grupa swoją przygodę z Warszawą rozpoczęła w Zamku Królewskim. Czekała już na nas pani przewodnik ubrana w stój z epoki . W bardzo ciekawy i zrozumiały sposób przedstawiała nam historię Polski za panowania królów. Kolejnym punktem był PKiN. Błyskawicznie w kilkunastoosobowych grupach wjechaliśmy windą na trzydzieste piętro słynnego wieżowca w Warszawie. Widoki, jakie na nas czekały, zapierały dech w piersiach. Na pierwszy rzut oka ujrzeliśmy oddaloną o kilka kilometrów charakterystyczną sylwetkę Stadionu Narodowego i dalej całą panoramę miasta. Potem udaliśmy się na Stadion Narodowy. Szliśmy trasą dla VIP , więc mogliśmy zobaczyć najciekawsze zakamarki stadionu. Byliśmy w szatni naszych piłkarzy , salach odnowy oraz na płycie boiska. Bardzo zmęczeni całodniowym zwiedzaniem udaliśmy się do hotelu , gdzie zjedliśmy obiadokolacje.
Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy kontynuować dalsze zwiedzanie. Rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich. ". Obeszliśmy cały park, podziwiając zabytki, słuchaliśmy z ciekawością opowieści i podziwialiśmy "Teatr na wodzie", pałace, rezydencje ówczesnej monarchii, pomnik Fryderyka Chopina, a także chodzące po parku pawie oraz wiewiórki.
Następnym punktem był pałac w Wilanowie. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – każda miała swojego przewodnika. Zwiedzanie obiektu zostało uatrakcyjnione prowadzeniem przez nich lekcji muzealnej : ,,Wizyta u Króla”. Wszyscy otrzymali książki z interesującymi informacjami dotyczącymi m. in. króla Jana Sobieskiego i pałacu. W trakcie zwiedzania i lekcji uczniowie mogli wykazać się wiadomościami byli aktywni. Następnie udaliśmy się do przypałacowego ogrodu, gdzie podziwialiśmy piękne rzeźby.
Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad.
Wycieczka do stolicy bardzo się udała. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć i bardzo dużo się nauczyliśmy. Pomimo zmęczenia byliśmy zadowoleni, a jednocześnie smutni, że 2 dni w Warszawie tak szybko minęły.

SP w Nawiadach

31369580 161756594657111 2079799803843182592 n

31404019 161871841312253 3291770700678823936 n

Fot. SP w Nawiadach

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają, wspierają, zawsze są przy swoich wnuczętach, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego w dniu 19 stycznia 2018 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nawiadach zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wspaniale odegrały swoje role. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku.
Po części artystycznej uczniowie wręczyli gościom papierowe kwiatki. Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

20180119 110943 20180119 112258

20180119 112853

Fot. SP w Nawiadach

21 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawiadach zmagali się z językowymi łamańcami, pułapkami ortograficznymi w dyktandach, a wszystko to z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego.
Zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszych uczestniczyli w przygotowanych przez nauczyciela języka polskiego i logopedę potyczkach i zabawach związanych z niezwykłością naszego języka. Spośród wszystkich uczniów w każdej klasie na podstawie sprawdzonych dyktand zostanie wyłoniony Mistrz Ortografii, który otrzyma dyplom i nagrodę na najbliższym apelu.
Było dużo radości i śmiechu, szczególnie przy zdaniach łamiących języki. Postaramy się, aby obchody tego dnia na stałe zagościły w kalendarzu imprez naszej szkoły.

dzień języka

Fot. SP w Nawiadach

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.
Organizatorami a zarazem koordynatorami ich były Renata Minkiewicz i Marta Zyśk. Jasełka wystawiano w dniach 20 – 21 grudnia . Piękna sceneria ( autorstwa p. Pauliny Graczyk ) i wspaniały śpiew chóru szkolnego (przygotowany przez p. Martę Zyśk) wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po raz pierwszy w aktorów wcieliły się zuchy i dzieci ze świetlicy „Mrowisko” pod kierunkiem p. Renaty Minkiewicz. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Królowie. Aby wszyscy mieli możliwość śpiewania kolęd wspólnie z aktorami i chórem, p. Katarzyna Koiszewska obsługiwała rzutnik, na którym były wyświetlane słowa kolęd i pastorałek.
Po raz pierwszy dzieci wystąpiły w środę o godzinie 16.15 przed swoimi rodzicami, rodzeństwem i zaproszonymi gośćmi. Wśród nich byli: Agnieszka Kurczewska – nasza pani wójt, Anna Maciejewska – Grzywna – nasza pani dyrektor, Teresa Nowacka – kierownik GOPS-u, ks. Józef Bach – nasz komendant Hufca.
W nagrodę za piękny występ do zebranych przyszedł Św. Mikołaj z wielkim workiem czekolad dla wszystkich młodych aktorów. To p. Teresa Nowacka zaprosiła go na przedstawienie. Również p. Anna Maciejewska – Grzywna podarowała torbę słodkości aktorom.
Goście mieli możliwość posilenia się w stołówce czerwonym barszczem oraz pierogami z kapustą i grzybami, przygotowanymi przez dzieci ze świetlicy, w ramach kulinarnych zajęć.
Następnego dnia Jasełka, w tym samym wydaniu, obejrzeli uczniowie naszej szkoły. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

IMG 20171221 111109

IMG 20171221 110343

Fot. SP w Nawiadach

 

VIDEO RELACJE