Zachmurzenie małe

23°C

Piecki

Zachmurzenie małe

Wilgotność: 63%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 17 Sie 2018

    Przewaga chmur 25°C 13°C

  • 18 Sie 2018

    Przewaga chmur 27°C 16°C

Czy podoba Ci się nowa strona?

Tak - 66.7%
Nie - 27.8%
Nie mam zdania - 5.6%

Głosów ogółem: 18
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: wrzesień 30, 2014
126561
TodayToday793
YesterdayYesterday940
This_WeekThis_Week4672
This_MonthThis_Month16198
All_DaysAll_Days126561

Szkoła Podstawowa w Nawiadach

W dniach 26-27 kwietnia odbyła się 2- dniowa wycieczka do Warszawy. Uczniowie z klas trzeciej, szóstej i kilkoro uczniów z klas czwartej i piątej pod opieką wychowawców zwiedzili naszą piękną stolicę. Przed godziną 6:00 wszyscy uczniowie zebrali się przed szkołą. Zgodnie z planem o godzinie 6:00 ruszyliśmy w drogę do Warszawy. Wszyscy trochę zaspani nie mogli już się doczekać zwiedzania. Po około pięciu godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. O 11:00 spotkaliśmy się z naszą panią przewodnik pod Kolumną Zygmunta . Starsza grupa rozpoczęła zwiedzanie od Starego Miasta. Po drodze mijaliśmy pomnik Syrenki, Barbakan i pomnik Małego Powstańca. Natomiast młodsza grupa swoją przygodę z Warszawą rozpoczęła w Zamku Królewskim. Czekała już na nas pani przewodnik ubrana w stój z epoki . W bardzo ciekawy i zrozumiały sposób przedstawiała nam historię Polski za panowania królów. Kolejnym punktem był PKiN. Błyskawicznie w kilkunastoosobowych grupach wjechaliśmy windą na trzydzieste piętro słynnego wieżowca w Warszawie. Widoki, jakie na nas czekały, zapierały dech w piersiach. Na pierwszy rzut oka ujrzeliśmy oddaloną o kilka kilometrów charakterystyczną sylwetkę Stadionu Narodowego i dalej całą panoramę miasta. Potem udaliśmy się na Stadion Narodowy. Szliśmy trasą dla VIP , więc mogliśmy zobaczyć najciekawsze zakamarki stadionu. Byliśmy w szatni naszych piłkarzy , salach odnowy oraz na płycie boiska. Bardzo zmęczeni całodniowym zwiedzaniem udaliśmy się do hotelu , gdzie zjedliśmy obiadokolacje.
Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy kontynuować dalsze zwiedzanie. Rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich. ". Obeszliśmy cały park, podziwiając zabytki, słuchaliśmy z ciekawością opowieści i podziwialiśmy "Teatr na wodzie", pałace, rezydencje ówczesnej monarchii, pomnik Fryderyka Chopina, a także chodzące po parku pawie oraz wiewiórki.
Następnym punktem był pałac w Wilanowie. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – każda miała swojego przewodnika. Zwiedzanie obiektu zostało uatrakcyjnione prowadzeniem przez nich lekcji muzealnej : ,,Wizyta u Króla”. Wszyscy otrzymali książki z interesującymi informacjami dotyczącymi m. in. króla Jana Sobieskiego i pałacu. W trakcie zwiedzania i lekcji uczniowie mogli wykazać się wiadomościami byli aktywni. Następnie udaliśmy się do przypałacowego ogrodu, gdzie podziwialiśmy piękne rzeźby.
Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad.
Wycieczka do stolicy bardzo się udała. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć i bardzo dużo się nauczyliśmy. Pomimo zmęczenia byliśmy zadowoleni, a jednocześnie smutni, że 2 dni w Warszawie tak szybko minęły.

SP w Nawiadach

31369580 161756594657111 2079799803843182592 n

31404019 161871841312253 3291770700678823936 n

Fot. SP w Nawiadach

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają, wspierają, zawsze są przy swoich wnuczętach, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego w dniu 19 stycznia 2018 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nawiadach zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wspaniale odegrały swoje role. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku.
Po części artystycznej uczniowie wręczyli gościom papierowe kwiatki. Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

20180119 110943 20180119 112258

20180119 112853

Fot. SP w Nawiadach

21 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawiadach zmagali się z językowymi łamańcami, pułapkami ortograficznymi w dyktandach, a wszystko to z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego.
Zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszych uczestniczyli w przygotowanych przez nauczyciela języka polskiego i logopedę potyczkach i zabawach związanych z niezwykłością naszego języka. Spośród wszystkich uczniów w każdej klasie na podstawie sprawdzonych dyktand zostanie wyłoniony Mistrz Ortografii, który otrzyma dyplom i nagrodę na najbliższym apelu.
Było dużo radości i śmiechu, szczególnie przy zdaniach łamiących języki. Postaramy się, aby obchody tego dnia na stałe zagościły w kalendarzu imprez naszej szkoły.

dzień języka

Fot. SP w Nawiadach

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.
Organizatorami a zarazem koordynatorami ich były Renata Minkiewicz i Marta Zyśk. Jasełka wystawiano w dniach 20 – 21 grudnia . Piękna sceneria ( autorstwa p. Pauliny Graczyk ) i wspaniały śpiew chóru szkolnego (przygotowany przez p. Martę Zyśk) wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po raz pierwszy w aktorów wcieliły się zuchy i dzieci ze świetlicy „Mrowisko” pod kierunkiem p. Renaty Minkiewicz. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Królowie. Aby wszyscy mieli możliwość śpiewania kolęd wspólnie z aktorami i chórem, p. Katarzyna Koiszewska obsługiwała rzutnik, na którym były wyświetlane słowa kolęd i pastorałek.
Po raz pierwszy dzieci wystąpiły w środę o godzinie 16.15 przed swoimi rodzicami, rodzeństwem i zaproszonymi gośćmi. Wśród nich byli: Agnieszka Kurczewska – nasza pani wójt, Anna Maciejewska – Grzywna – nasza pani dyrektor, Teresa Nowacka – kierownik GOPS-u, ks. Józef Bach – nasz komendant Hufca.
W nagrodę za piękny występ do zebranych przyszedł Św. Mikołaj z wielkim workiem czekolad dla wszystkich młodych aktorów. To p. Teresa Nowacka zaprosiła go na przedstawienie. Również p. Anna Maciejewska – Grzywna podarowała torbę słodkości aktorom.
Goście mieli możliwość posilenia się w stołówce czerwonym barszczem oraz pierogami z kapustą i grzybami, przygotowanymi przez dzieci ze świetlicy, w ramach kulinarnych zajęć.
Następnego dnia Jasełka, w tym samym wydaniu, obejrzeli uczniowie naszej szkoły. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

IMG 20171221 111109

IMG 20171221 110343

Fot. SP w Nawiadach

W dniu 20. listopada 2017r. uczniów klas 0 - III odwiedziła pani dyrektor GOKSiR w Pieckach - Izabela Kozyra - Cybulska, która czytała dzieciom wiersze Janiny Porazińskiej. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem, a potem odpowiadali na zadawane przez gościa pytania związane z wysłuchanymi utworami.
Na zakończenie został ogłoszony konkurs plastyczny na temat: "Ilustracja do wybranego wiersza". Potem uczniowie serdecznie podziękowali pani dyrektor.

SP w Nawiadach

Cała Polska cyta dziecoim

Fot. SP w Nawiadach

20. listopada 2017 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Nawiadach już wcześniej podjęli szereg inicjatyw mających na celu uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie swoich obowiązków. Na godzinach wychowawczych omawiano najistotniejsze zapisy najważniejszego dokumentu określającego te prawa – Konwencji o Prawach Dziecka. Dzieci wykonywały lizaki w kształcie uśmiechniętej głowy dziecka, własne plakaty i transparenty na których zamieściły Prawa Dzieci. Ponadto gazetkę szkolną i korytarze wypełniły kolorowe zapisy i informacje na ten temat, by wszystkim dzieciom, jak również dorosłym, przypominać, że mają tych praw zawsze przestrzegać, nie tylko w ustanowionym dniu . 20 listopada cała szkoła przy eskorcie policji z własnoręcznie wykonanymi transparentami wyruszyła na happeningowy marsz po Nawiadach. Podczas akcji wszystkie napotkane osoby otrzymały od dzieci pamiątkowe lizaki z Prawami Dziecka. Po powrocie odbył się krótki apel, na którym ogłoszono konkursy” plastyczny dla uczniów 0-IV „Moje prawa – ważna sprawa” oraz polonistyczny dla uczniów V-VII „Ten dzień dodał mi skrzydeł”. Edukowanie uczniów od najmłodszych lat i przybliżanie wiedzy z zakresu własnych praw niewątpliwie będzie miało wpływ na ich prawidłowe zachowanie w dorosłym życiu.

20171120 085331

20171120 085715

Fot. SP w Nawiadach

8. listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Nasza szkoła przyłączyła się tego dnia do ogólnopolskiego programu promującego zdrowy styl odżywiania „Śniadanie daje moc”. Codzienne śniadanie daje równy start w szkolne obowiązki. Jest to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Tego dnia dzieci z klas 0- VII wspólnie z rodzicami w domu przygotowali najważniejszy posiłek dnia czyli śniadanie składające się z kasz, owoców i warzyw. W każdej klasie uczniowie wypromowali pięknie zastawione stoły, przy których zasiedli razem konsumując własne posiłki. Mogliśmy poznać zdrowe i nowe smaki w innym wydaniu. Zachwytom nad potrawami nie było końca. Po skończonym posiłku odbył się krótki apel przypominający zasady zdrowego odżywiania, a młodsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-artystyczne w piosenkach i rymowankach o warzywach i owocach.
Mamy nadzieję, że program edukacyjny „Śniadanie daje moc” przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole.

SP w Nawiadach

eb9a4d45f697915bc805ab1e0ae16939.0

e2fbc865a33b061248076f5bcd802a0e.0

Fot. SP w Nawiadach

W poniedziałek 09 X 2017 r. w Szkole Podstawowej w Nawiadach odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia klasy pierwszej. Uczniowie do tej uroczystości przygotowywali się bardzo solidnie. Uczyli się tekstów wierszy i piosenek. Poznawali szkołę, swoje prawa i obowiązki.
Wreszcie nadszedł upragniony dzień 9 września. Do udekorowanej odświętnie sali weszli mali bohaterowie – uczniowie klasy pierwszej. Powitani zostali przez zaproszonych gości: pani dyrektor Annę Maciejewską-Grzywna , rodziców oraz dziadków. Chcąc dodać odrobinę otuchy pierwszakom Edyta Loch wraz z Michałem Bobrykiem przedstawili dla nich wierszyk na tę szczególną okazję. Następnie wszyscy Pierwszoklasiści wystąpili dzielnie przed zaproszonymi gośćmi. Udowodnili tym, że są gotowi zostać członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
Po zakończeniu części artystycznej nastąpił podniosły moment Ślubowania, a po nim Pasowania na Ucznia klasy pierwszej. Uczniowie otrzymali od pani Dyrektor dyplomy oraz upominki, a zebrani goście nagrodzili ich gromkimi brawami.
Po wszystkim dzieci wraz ze swoimi bliskimi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do grona społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

SP w Nawiadach

Ślubowanie

Fot. SP w Nawiadach

13. października 2017 r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców przygotowali wystąpienia artystyczne. Zaprezentowali nam piosenki, wiersze, układy taneczne oraz przedstawienie teatralne. Uroczystość ta odbyła się w sali gimnastycznej, która została odświętnie przystrojona. Na uroczystości przemówili zaproszeni goście z ust, których padło wiele ciepłych słów i życzeń w stosunku do pani dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły. Głos również zabrała pani dyrektor Anna Maciejewska- Grzywna, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie i poświęcenie w pracy, po czym wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły. W tym roku nagrodę otrzymali: p. Danuta Bałdyga, p. Renata Minkiewicz, p. Katarzyna Koiszewska, p. Ewa Cerańska, p. Aneta Barańska, p. Barbara Bałdyga, p. Beata Pielach, p. Bernarda Drążkowska, p. Jreneusz Niwiński, p. Adam Kaszyński. Serdeczne gratulujemy otrzymanej nagrody. Na sam koniec nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od Samorządu Uczniowskiego czekolady, a od Rady Rodziców słodki poczęstunek. Dzień minął w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

SP Nawiady

IMG 20171013 WA0006

IMG 20171013 WA0024

Fot. SP Nawiady

W tym roku Światowy Dzień Pierwszej Pomocy przypadł na w sobotę -9 września
Obchodzony w drugą sobotę września – ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli. Organizatorzy upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.
W naszej szkole zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mają już długą tradycję. Dzięki fantomom ofiarowanym naszej szkole przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy mamy możliwość prowadzenia zajęć już dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Koordynatorem tych zajęć w klasach 0-III jest Renata Minkiewicz a w klasach IV – VII Marcin Sadowski.
Aby uczcić Światowy Dzień Pierwszej Pomocy - we wtorek12 września odbyły się zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W klasach młodszych prowadzone były pod okiem naszej pielęgniarki środowiskowej – p.Bogusi Niedźwieckiej. W klasach starszych zajęcia zostały przeprowadzono na zajęciach przyrody – z p. Stanisławem Domuradem i na lekcjach w-fu – z p. Marcinem Sadowskim.

SP Nawiady

Ipomoc Ipomoc2

Fot. SP Nawiady

 

VIDEO RELACJE