Przewaga chmur

-6°C

Piecki

Przewaga chmur

Wilgotność: 51%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 23 Lut 2018

    Zachmurzenie małe -5°C -11°C

  • 24 Lut 2018

    Słabe opady śniegu -7°C -10°C

Czy podoba Ci się nowa strona?

Tak - 66.7%
Nie - 27.8%
Nie mam zdania - 5.6%

Głosów ogółem: 18
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: wrzesień 30, 2014
15074
TodayToday423
YesterdayYesterday596
This_WeekThis_Week3344
This_MonthThis_Month11023
All_DaysAll_Days15074

Szkoła Podstawowa w Nawiadach

21 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawiadach zmagali się z językowymi łamańcami, pułapkami ortograficznymi w dyktandach, a wszystko to z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego.
Zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszych uczestniczyli w przygotowanych przez nauczyciela języka polskiego i logopedę potyczkach i zabawach związanych z niezwykłością naszego języka. Spośród wszystkich uczniów w każdej klasie na podstawie sprawdzonych dyktand zostanie wyłoniony Mistrz Ortografii, który otrzyma dyplom i nagrodę na najbliższym apelu.
Było dużo radości i śmiechu, szczególnie przy zdaniach łamiących języki. Postaramy się, aby obchody tego dnia na stałe zagościły w kalendarzu imprez naszej szkoły.

dzień języka

Fot. SP w Nawiadach

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.
Organizatorami a zarazem koordynatorami ich były Renata Minkiewicz i Marta Zyśk. Jasełka wystawiano w dniach 20 – 21 grudnia . Piękna sceneria ( autorstwa p. Pauliny Graczyk ) i wspaniały śpiew chóru szkolnego (przygotowany przez p. Martę Zyśk) wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po raz pierwszy w aktorów wcieliły się zuchy i dzieci ze świetlicy „Mrowisko” pod kierunkiem p. Renaty Minkiewicz. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Królowie. Aby wszyscy mieli możliwość śpiewania kolęd wspólnie z aktorami i chórem, p. Katarzyna Koiszewska obsługiwała rzutnik, na którym były wyświetlane słowa kolęd i pastorałek.
Po raz pierwszy dzieci wystąpiły w środę o godzinie 16.15 przed swoimi rodzicami, rodzeństwem i zaproszonymi gośćmi. Wśród nich byli: Agnieszka Kurczewska – nasza pani wójt, Anna Maciejewska – Grzywna – nasza pani dyrektor, Teresa Nowacka – kierownik GOPS-u, ks. Józef Bach – nasz komendant Hufca.
W nagrodę za piękny występ do zebranych przyszedł Św. Mikołaj z wielkim workiem czekolad dla wszystkich młodych aktorów. To p. Teresa Nowacka zaprosiła go na przedstawienie. Również p. Anna Maciejewska – Grzywna podarowała torbę słodkości aktorom.
Goście mieli możliwość posilenia się w stołówce czerwonym barszczem oraz pierogami z kapustą i grzybami, przygotowanymi przez dzieci ze świetlicy, w ramach kulinarnych zajęć.
Następnego dnia Jasełka, w tym samym wydaniu, obejrzeli uczniowie naszej szkoły. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

IMG 20171221 111109

IMG 20171221 110343

Fot. SP w Nawiadach

W dniu 20. listopada 2017r. uczniów klas 0 - III odwiedziła pani dyrektor GOKSiR w Pieckach - Izabela Kozyra - Cybulska, która czytała dzieciom wiersze Janiny Porazińskiej. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem, a potem odpowiadali na zadawane przez gościa pytania związane z wysłuchanymi utworami.
Na zakończenie został ogłoszony konkurs plastyczny na temat: "Ilustracja do wybranego wiersza". Potem uczniowie serdecznie podziękowali pani dyrektor.

SP w Nawiadach

Cała Polska cyta dziecoim

Fot. SP w Nawiadach

20. listopada 2017 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Nawiadach już wcześniej podjęli szereg inicjatyw mających na celu uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie swoich obowiązków. Na godzinach wychowawczych omawiano najistotniejsze zapisy najważniejszego dokumentu określającego te prawa – Konwencji o Prawach Dziecka. Dzieci wykonywały lizaki w kształcie uśmiechniętej głowy dziecka, własne plakaty i transparenty na których zamieściły Prawa Dzieci. Ponadto gazetkę szkolną i korytarze wypełniły kolorowe zapisy i informacje na ten temat, by wszystkim dzieciom, jak również dorosłym, przypominać, że mają tych praw zawsze przestrzegać, nie tylko w ustanowionym dniu . 20 listopada cała szkoła przy eskorcie policji z własnoręcznie wykonanymi transparentami wyruszyła na happeningowy marsz po Nawiadach. Podczas akcji wszystkie napotkane osoby otrzymały od dzieci pamiątkowe lizaki z Prawami Dziecka. Po powrocie odbył się krótki apel, na którym ogłoszono konkursy” plastyczny dla uczniów 0-IV „Moje prawa – ważna sprawa” oraz polonistyczny dla uczniów V-VII „Ten dzień dodał mi skrzydeł”. Edukowanie uczniów od najmłodszych lat i przybliżanie wiedzy z zakresu własnych praw niewątpliwie będzie miało wpływ na ich prawidłowe zachowanie w dorosłym życiu.

20171120 085331

20171120 085715

Fot. SP w Nawiadach

8. listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Nasza szkoła przyłączyła się tego dnia do ogólnopolskiego programu promującego zdrowy styl odżywiania „Śniadanie daje moc”. Codzienne śniadanie daje równy start w szkolne obowiązki. Jest to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Tego dnia dzieci z klas 0- VII wspólnie z rodzicami w domu przygotowali najważniejszy posiłek dnia czyli śniadanie składające się z kasz, owoców i warzyw. W każdej klasie uczniowie wypromowali pięknie zastawione stoły, przy których zasiedli razem konsumując własne posiłki. Mogliśmy poznać zdrowe i nowe smaki w innym wydaniu. Zachwytom nad potrawami nie było końca. Po skończonym posiłku odbył się krótki apel przypominający zasady zdrowego odżywiania, a młodsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-artystyczne w piosenkach i rymowankach o warzywach i owocach.
Mamy nadzieję, że program edukacyjny „Śniadanie daje moc” przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole.

SP w Nawiadach

eb9a4d45f697915bc805ab1e0ae16939.0

e2fbc865a33b061248076f5bcd802a0e.0

Fot. SP w Nawiadach

W poniedziałek 09 X 2017 r. w Szkole Podstawowej w Nawiadach odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia klasy pierwszej. Uczniowie do tej uroczystości przygotowywali się bardzo solidnie. Uczyli się tekstów wierszy i piosenek. Poznawali szkołę, swoje prawa i obowiązki.
Wreszcie nadszedł upragniony dzień 9 września. Do udekorowanej odświętnie sali weszli mali bohaterowie – uczniowie klasy pierwszej. Powitani zostali przez zaproszonych gości: pani dyrektor Annę Maciejewską-Grzywna , rodziców oraz dziadków. Chcąc dodać odrobinę otuchy pierwszakom Edyta Loch wraz z Michałem Bobrykiem przedstawili dla nich wierszyk na tę szczególną okazję. Następnie wszyscy Pierwszoklasiści wystąpili dzielnie przed zaproszonymi gośćmi. Udowodnili tym, że są gotowi zostać członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
Po zakończeniu części artystycznej nastąpił podniosły moment Ślubowania, a po nim Pasowania na Ucznia klasy pierwszej. Uczniowie otrzymali od pani Dyrektor dyplomy oraz upominki, a zebrani goście nagrodzili ich gromkimi brawami.
Po wszystkim dzieci wraz ze swoimi bliskimi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do grona społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

SP w Nawiadach

Ślubowanie

Fot. SP w Nawiadach

13. października 2017 r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców przygotowali wystąpienia artystyczne. Zaprezentowali nam piosenki, wiersze, układy taneczne oraz przedstawienie teatralne. Uroczystość ta odbyła się w sali gimnastycznej, która została odświętnie przystrojona. Na uroczystości przemówili zaproszeni goście z ust, których padło wiele ciepłych słów i życzeń w stosunku do pani dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły. Głos również zabrała pani dyrektor Anna Maciejewska- Grzywna, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie i poświęcenie w pracy, po czym wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły. W tym roku nagrodę otrzymali: p. Danuta Bałdyga, p. Renata Minkiewicz, p. Katarzyna Koiszewska, p. Ewa Cerańska, p. Aneta Barańska, p. Barbara Bałdyga, p. Beata Pielach, p. Bernarda Drążkowska, p. Jreneusz Niwiński, p. Adam Kaszyński. Serdeczne gratulujemy otrzymanej nagrody. Na sam koniec nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od Samorządu Uczniowskiego czekolady, a od Rady Rodziców słodki poczęstunek. Dzień minął w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

SP Nawiady

IMG 20171013 WA0006

IMG 20171013 WA0024

Fot. SP Nawiady

W tym roku Światowy Dzień Pierwszej Pomocy przypadł na w sobotę -9 września
Obchodzony w drugą sobotę września – ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli. Organizatorzy upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.
W naszej szkole zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mają już długą tradycję. Dzięki fantomom ofiarowanym naszej szkole przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy mamy możliwość prowadzenia zajęć już dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Koordynatorem tych zajęć w klasach 0-III jest Renata Minkiewicz a w klasach IV – VII Marcin Sadowski.
Aby uczcić Światowy Dzień Pierwszej Pomocy - we wtorek12 września odbyły się zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W klasach młodszych prowadzone były pod okiem naszej pielęgniarki środowiskowej – p.Bogusi Niedźwieckiej. W klasach starszych zajęcia zostały przeprowadzono na zajęciach przyrody – z p. Stanisławem Domuradem i na lekcjach w-fu – z p. Marcinem Sadowskim.

SP Nawiady

Ipomoc Ipomoc2

Fot. SP Nawiady

Nasza szkoła po raz kolejny w tym roku szkolnym bierze udział kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Koordynatorem jej wśród uczniów klas 0-III jest p.Renata Minkiewicz, a klas IV – VII p.Katarzyna Koiszewska. Niejednokrotnie zapraszamy do czytania naszym uczniom osoby, które chętnie czytają. W ten sposób staramy się zachęcić rodziców, wychowawców i inne dorosłe osoby, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Chcielibyśmy jednocześnie uzmysłowić wszystkim, że dorośli powinni kontrolować ilość i jakości czytanych książek, czasopism oraz oglądanych programów telewizyjnych, internetowychczy gier komputerowych. Obecnie to one właśnie zajmują w życiu współczesnego dziecka coraz więcej czasu.
Dnia 26 września 2017r. przyjechała do najmłodszych uczniów klas 0-III p.Katarzyna Radoch – bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Pieckach. Czytała dzieciom utwory o słowiańskich stworkach i potworkach. Dzieci poznały : Kłobuka, Dytko, Mamunę i wiele innych, których sylwetki mogą przedstawić w pracach plastycznych. Najstaranniej wykonane prace zostaną nagrodzone i będzie można je podziwiać w Bibliotece Publicznej w Pieckach.

SP Nawiady

czytanie

fot. SP w Nawiadach

W piątek – 8.06.2017r. nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do kampanii społecznej uświadamiającej konsekwencje picia alkoholu w ciąży - FAS, kształtującą postawę współodpowiedzialności za nowe życie wśród osób z otoczenia kobiet w ciąży. Jest to kampania, w którą czynnie zaangażował się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach a koordynowała ją w Nawiadach Renata Minkiewicz. Na gazetkach szkolnych pojawiły się specjalne broszury i gazetki na temat FAS. Wolontariuszki ubrane w żółte koszulki, promowały akcję a po zajęciach lekcyjnych rozwiesiły w swoich miejscowościach plakaty i ulotki. Ideą kampanii jest zwiększenie wiedzy mieszkańców gminy Piecki na temat „Płodowego Zespołu Alkoholowego (FAS)” oraz zwrócenie uwagi na fakt, że odpowiedzialność za nowe życie spoczywa nie tylko na przyszłej matce, ale również na osobach z jej otoczenia.

SP Nawiady

fas

Fot. SP w Nawiadach

 

 

VIDEO RELACJE