Przewaga chmur

2°C

Piecki

Przewaga chmur

Wilgotność: 99%

Wiatr: 14.48 km/h

  • 22 Paź 2018

    Przelotne opady 11°C 1°C

  • 23 Paź 2018

    Przelotne deszcze 8°C 3°C

Czy podoba Ci się nowa strona?

Tak - 66.7%
Nie - 27.8%
Nie mam zdania - 5.6%

Głosów ogółem: 18
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: wrzesień 30, 2014
174571
TodayToday64
YesterdayYesterday903
This_WeekThis_Week64
This_MonthThis_Month17219
All_DaysAll_Days174571

Szkoła Podstawowa w Dłużcu

Piękna, słoneczna tegoroczna jesień była w tym roku tłem do świętowania dnia KEN w szkole w Dłużcu. W piątek 12 października odbyła się uroczystość z tej okazji.
Uczniowie, rodzice, wszyscy pracownicy placówki i zaproszeni goście mogli z uśmiechem spojrzeć na szkolne życie nauczyciela i uczniów. Rzeczywistość szkolna została ukazana z przymrużeniem oka w kabarecie przygotowanym przez uczniów klas V -VI i panią Małgorzatę Jakóbczyk.
Satyrycznym scenkom towarzyszył śmiech publiczności, a sami występujący też świetnie się bawili.
Po występie nauczycielom i pracownikom szkoły zaproszeni goście i członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenie.
Jednak to nie był koniec niespodzianek, ponieważ pani Anna Zdanowska – dyrektorka Szkoły Podstawowej- nagrodziła nauczycieli i pracowników szkoły za ich pracę, trud i poświęcenie włożone w funkcjonowanie placówki.
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci mogły także wyrazić wdzięczność swoim ulubionym belfrom. Nie zabrakło przy tym uśmiechów, uścisków i serdecznych słów.
Tak, jak dopisała pogoda, tak i dopisały nam humory w tym szczególnym dniu i roku. Święto Edukacji Narodowej ma w tym roku szczególną wagę - obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Bądźmy dumni z tego,że możemy uczyć się w ojczystym języku w wolnym kraju.

Małgorzata Jakóbczyk

PICT0006 PICT0007

PICT0016 PICT0022

Fot. SP w Dłużcu

 

1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich nam osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. W tym dniu całymi rodzinami udajemy się na groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty i zapalając znicze. Jednak, aby ten dzień był rzeczywiście taki wyjątkowy i uroczysty należy się do niego odpowiednio przygotować. W związku z tym, podobnie jak w ubiegłych latach, Szkoła Podstawowa w Dłużcu zorganizowała akcję sprzątania starych, opuszczonych grobów na miejscowym cmentarzu. Głównym organizatorem akcji była, Maria Rodziewicz, która zmobilizowała społeczność szkolną oraz rodziców do wspólnego działania. Sprzątanie odbyło się 9 października. W przedsięwzięciu brali udział uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Dłużcu, nauczyciele oraz chętni rodzice. Byli to: Jolanta Gutowska, Anna Brzóska, Diana Kucińska, Justyna Chorąży, Adela Obłoczyńska, Monika Lis, Grażyna Łukaszewicz, Elżbieta Gut, Karolina Jabkowska i Piotr Kadyk. Korzystając z pięknej jesiennej pogody, wspólnymi siłami uporządkowano około pięćdziesięciu grobów. Największą jednak wartością całej akcji było to, że młode pokolenie uczyło się od rodziców i nauczycieli w jaki sposób należy dbać o miejsca naszej pamięci i pielęgnować wspomnienia o tych, których już z nami nie ma.

DSCN6247 DSCN6250

DSCN6252 DSCN6260

DSCN6273 DSCN6275

DSCN6279 DSCN6280

DSCN6282 DSCN6295

DSCN6296 DSCN6299

Fot. SP Dłużec

Dnia 24 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Dłużcu zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego.. Poprzedzone były kampanią wyborczą, którą kończyła debata kandydatów. W wyborach wzięli udział wszyscy obecni w tym dniu uczniowie. Głosowanie było tajne, równe i powszechne.
Komisja Wyborcza w składzie:
• Przewodnicząca: mgr Brygida Wawryszko
• Zastępca: mgr Karolina Chmielewska
• Sekretarz: mgr Maria Rodziewicz
• Członkowie:
◦ mgr Joanna Jakóbczyk
◦ mgr Anna Zdanowska
Ustaliła następujące wyniki wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Dłużcu w roku szkolnym 2018/2019:
1. Karolina S. kl. VI - 18 głosów (53,%)
2. Karol O. kl. kl.VI - 16 głosów (47,%)
Ustalono następujący podział stanowisk:
• Stanowisko PRZEWODNICZĄCEGO Zarządu Samorządu Uczniowskiego: Karolina S.
• Stanowisko ZASTĘPCY PRZEWODNICZĄCEGO Samorządu Uczniowskiego: Karol O.

IMG 24092018 103529

IMG 24092018 103630

IMG 24092018 104246

Fot. SP w Dłużcu

Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbył się uroczysty apel poświęcony jednemu z najważniejszych polskich świąt narodowych. Apel z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja. Przygotowali go uczniowie z klasy V i VI pod kierunkiem Pana Adama Chmielińskiego. W uroczystości wzięła udział Pani Małgorzata Łozińska – dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie z poszczególnych klas oraz pracownicy obsługi.
Część artystyczną poprzedziło wspólne wysłuchanie Hymnu Państwowego. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-poetycki o tematyce patriotycznej. Przedstawili zarys historyczny uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, przybliżyli młodszym kolegom historię, jak doszło do tego wielkiego wydarzenia. Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Przybliża on fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież. Dzięki takim uroczystościom dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.


Adam Chmieliński

IMG 27042018 112322 IMG 27042018 114942

IMG 27042018 114950

fot. SP w Dłużcu

W I półroczu roku szkolnego 2017/2018 odbyła się osiemnasta edycja Góry Grosza, czyli akcja zbierania monet w całej Polsce, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego pod okiem opiekuna pani Aliny Sternickiej na przełomie listopada i grudnia wzięli udział w akcji Góra Grosza. Uczniowie zebrali 165,05 zł. Waga zebranych groszy wyniosła 11,68 kg. Wspaniały efekt akcji, był możliwy dzięki współpracy z lokalną parafią. Zgodnie z instrukcją pieniążki zostały posegregowane, policzone i przekazane Poczcie Polskiej, w dniu 11 stycznia 2018r.

Opiekun SU: Alina Sternicka

20180111 080259 20180111 080546

Fot. SP w Dłużcu

Podobnie jak w ubiegłym roku na przełomie listopada i grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłużcu należący do Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowali zbiórkę artykułów żywnościowych dla potrzebujących. W zbiórce uczestniczyli uczniowie szkoły, nauczyciele i rodzice. Zebrane produkty takie jak cukier, mąka, kasza, ryż, olej, makaron, płatki, konserwy, bakalie, słodycze i wiele innych został przez uczniów posegregowane i dokładnie policzone, a następnie opiekun Szkolnego Koła PCK, Maria Rodziewicz, przekazała je na ręce Przewodniczącej Zarządu Biura Rejonowego PCK w Mrągowie. Zebrane przez społeczność szkolną produkty trafią do najbardziej potrzebujących.
Szkolne Koło PCK serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom zbiórki.
Maria Rodziewicz

DSCN6201

Fot. SP w Dłużcu

Podobnie jak w ubiegłym roku na przełomie listopada i grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłużcu należący do Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowali zbiórkę artykułów żywnościowych dla potrzebujących. W zbiórce uczestniczyli uczniowie szkoły, nauczyciele i rodzice. Zebrane produkty takie jak cukier, mąka, kasza, ryż, olej, makaron, płatki, konserwy, bakalie, słodycze i wiele innych został przez uczniów posegregowane i dokładnie policzone, a następnie opiekun Szkolnego Koła PCK, Maria Rodziewicz, przekazała je na ręce Przewodniczącej Zarządu Biura Rejonowego PCK w Mrągowie. Zebrane przez społeczność szkolną produkty trafią do najbardziej potrzebujących.
Szkolne Koło PCK serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom zbiórki.
Maria Rodziewicz

DSCN6201

Fot. SP w Dłużcu

Inspiracją do zorganizowania akcji były słowa papieża Franciszka wypowiedziane w Krakowie: „Porozmawiaj z rodzicami, porozmawiaj ze starszymi. Przede wszystkim porozmawiaj z dziadkami, jasne? Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, to musisz dostać tę pochodnię, którą przekaże ci dziadek i babcia. Pytajcie ich, oni to czysta mądrość”. Seniorzy chcą czuć się potrzebni, chcą pokazać światu, że pomimo wieku mają jeszcze wiele energii i często służą nam pomocą lub dobrą radą.
W poniedziałek, 11. grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Dłużcu uczniowie z klas IV-VI spotkali się z panią Krystyną Norrą, babcią pięciorga naszych uczniów. Pani Krystyna ciekawie opowiadała o swoim życiu, rodzinie, nauce w szkole, zabawie i ciężkiej pracy. Zwróciła uwagę na wychowywanie dzieci w szacunku do innych osób, przekazywania wartości i tradycji rodzinnych, poświęcania więcej czasu drugiemu człowiekowi, wspólnej zabawie.
Spotkanie z panią Krystyną bardzo podobało się naszym uczniom, którzy mieli możliwość zadawania pytań, poznania i porównania warunków życia poprzednich pokoleń z obecnymi. Na zakończenie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Żubrowski wraz z zastępcą Rozalią Prusaczyk podziękowali i wręczyli dla naszego sympatycznego gościa świąteczne upominki.
Takie spotkanie jest inspiracją do porozmawiania z własnymi rodzicami, dziadkami, ogrzania atmosfery rodzinnej, sąsiedzkiej, zainteresowania się potrzebami osób starszych.

Organizator: Alina Sternicka

20171211 115833

20171211 115807

Fot. SP w Dłużcu

W środę, 6. grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbyła się kolejna edycja szkolnego Biegu Mikołajkowego. Tego dnia na linii startu łącznie stanęło 41 „aktywnych" Mikołajów z klas 0-VI. Wynik ten oznacza, że impreza cieszy się coraz większym powodzeniem, zarówno u maluchów jak i starszych uczniów oraz rodziców. Trasa biegu wiodła po drogach leśnych w Dłużcu.
Po wspólnej rozgrzewce, starcie pierwszy do linii mety dobiegł Kacper Żubrowski, a następnie Oskar Żubrowski i Tomasz Łachacz z z klas IV-VI. Wśród dziewcząt: Rozalia Prusaczyk, Laura Łachacz i Joanna Chorąży. W młodszej grupie najszybsi byli: Cezary Prusaczyk, Hubert Gut i Krzysztof Bączek, natomiast wśród dziewcząt: Eliza Kochanowska, Gabrysia Sokołowska i Wiktoria Leszczyńska. Po biegu, w plenerze leśnym uczniowie mogli uspokoić swoje organizmy przy zabawie ze śpiewem i klaskaniem. Zmęczeni, ale dotlenieni wróciliśmy do szkoły.
Zwycięzcy biegu otrzymali nagrody ufundowane przez panią Jolantę Gutowską, a wszyscy uczestnicy upominki od Rady Rodziców. Dodatkową nagrodę otrzymał uczeń klasy VI Tomasz Łachacz za pomoc w organizacji imprezy, czuwanie nad bezpieczeństwem młodszych kolegów i koleżanek, a Wiktor Brzóska z klasy 0 za najgrzeczniejsze zachowanie. Tradycyjnie włączyły się nasze wspaniałe mamy, którym sukcesy dzieci nie są obojętne, a były to: Ilona Kochanowska, Diana Kucińska, Anna Brzóska, Daria Kania, Karolina Jabkowska i Sylwia Łachacz.

Organizator: Alina Sternicka

20171206 075737

20171206 075606

20171206 073729

Fot. SP w Dłużcu

W środę, 6. grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbyła się kolejna edycja szkolnego Biegu Mikołajkowego. Tego dnia na linii startu łącznie stanęło 41 „aktywnych" Mikołajów z klas 0-VI. Wynik ten oznacza, że impreza cieszy się coraz większym powodzeniem, zarówno u maluchów jak i starszych uczniów oraz rodziców. Trasa biegu wiodła po drogach leśnych w Dłużcu.
Po wspólnej rozgrzewce, starcie pierwszy do linii mety dobiegł Kacper Żubrowski, a następnie Oskar Żubrowski i Tomasz Łachacz z z klas IV-VI. Wśród dziewcząt: Rozalia Prusaczyk, Laura Łachacz i Joanna Chorąży. W młodszej grupie najszybsi byli: Cezary Prusaczyk, Hubert Gut i Krzysztof Bączek, natomiast wśród dziewcząt: Eliza Kochanowska, Gabrysia Sokołowska i Wiktoria Leszczyńska. Po biegu, w plenerze leśnym uczniowie mogli uspokoić swoje organizmy przy zabawie ze śpiewem i klaskaniem. Zmęczeni, ale dotlenieni wróciliśmy do szkoły.
Zwycięzcy biegu otrzymali nagrody ufundowane przez panią Jolantę Gutowską, a wszyscy uczestnicy upominki od Rady Rodziców. Dodatkową nagrodę otrzymał uczeń klasy VI Tomasz Łachacz za pomoc w organizacji imprezy, czuwanie nad bezpieczeństwem młodszych kolegów i koleżanek, a Wiktor Brzóska z klasy 0 za najgrzeczniejsze zachowanie. Tradycyjnie włączyły się nasze wspaniałe mamy, którym sukcesy dzieci nie są obojętne, a były to: Ilona Kochanowska, Diana Kucińska, Anna Brzóska, Daria Kania, Karolina Jabkowska i Sylwia Łachacz.

Organizator: Alina Sternicka

20171206 075737

20171206 075606

20171206 073729

Fot. SP w Dłużcu

 

VIDEO RELACJE