Pochmurno

0°C

Piecki

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 20.92 km/h

  • 13 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

  • 14 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

Czy podoba Ci się nowa strona?

Tak - 66.7%
Nie - 27.8%
Nie mam zdania - 5.6%

Głosów ogółem: 18
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: wrzesień 30, 2014
212582
TodayToday138
YesterdayYesterday534
This_WeekThis_Week1942
This_MonthThis_Month7606
All_DaysAll_Days212582

Szkoła Podstawowa w Dłużcu

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Dłużcu została zorganizowana charytatywna zbiórka monet w ramach konkursu „Ile waży św. Mikołaj”. Organizatorem konkursu była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Zbiórka bilonu ruszyła 29 października 2018r., a zakończyła się 29 listopada 2018r. Zebrany bilon został zamieniony w Banku PKO BP Oddział I w Mrągowie na banknoty i przelewem pocztowym (29.10.2018r.) przekazany na konto Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Łączna wartość bilonu, który został zamieniony na banknoty wyniosła 158 zł. Zwycięzcą w konkursie zostanie Grupa, która zebrała monety o największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia/wychowanka. Wyniki w konkursie będą ustalone na podstawie następującego wzoru:
ILOŚĆ GROSZY = Zebrana kwota w złotówkach przeliczana jest na grosze (kwota z przekazu pocztowego lub z protokołu przekazania bilonu w przypadku osobistego przekazania bilonu do organizatora):

Ilość grosza x 1,64 grama/Ilość dzieci i młodzieży w placówce = WYNIK

W przypadku Szkoły Podstawowej w Dłużcu zebrana kwota waży 25 kilogramów i 912 gramów. Akcja swym zasięgiem objęła uczniów, pracowników i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Dłużcu. Wpłat dokonało 24 uczniów, 1 nauczyciel i 1 pracownik obsługi. Zebrana kwota zostanie przekazana na wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Wszyscy, którzy dokonali wpłaty otrzymają od Fundacji podziękowania w postaci dyplomów i ewentualnie nagród. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 grudnia 2018 roku.

Opiekun SU:
Adam Chmieliński

mikołaj

Dnia 20 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbyła się debata prowadzona przez „władze” Samorządu Uczniowskiego (przewodnicząca – Karolina Sokołowska, zastępca – Karol Obłoczyński), połączona z pracą w grupach (każda klasa tworzyła oddzielną grupę). Zgodnie z tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF – (akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego) ”warunkiem” wejścia ucznia na salę było posiadanie w jakiejś postaci koloru niebieskiego (np. części ubrania, niebieski długopis itp.).Wszyscy uczniowie szkoły wywiązali się z tego warunku w sposób wzorowy. Łącznie wykonano 7 plakatów dotyczących praw dziecka.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Adam Chmieliński

IMG 20112018 102721

IMG 20112018 102759 IMG 20112018 102953

IMG 20112018 115121 IMG 21112018 081000

IMG 20112018 124346

Fot. SP w Dłużcu

Piątek 9 listopada był dniem szczególnie podniosłym dla uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej w Dłużcu. Jednak przygotowania do obchodów 100- lecia niepodległości Polski, zaczęły się znacznie wcześniej. Nauka hymnu na lekcjach muzyki miała miejsce już z początkiem października, wykonanie dekoracji, próby montaży słownych… To wszystko kosztowało dzieci i nauczycieli wiele pracy. Po wszystkim, możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że się opłaciło.
Obchody wyżej wspomnianej uroczystości, rozpoczęliśmy działaniami plastyczno – technicznymi. Podzieleni na grupy wiekowe, pod czujnym okiem wychowawców i zaproszonych rodziców wykonaliśmy piękne plakaty tematyczne. O godzinie 9.00 miał miejsce występ pana Grzegorza Piątek, który słowami pieśni, zabrał nas w podróż po dziejach narodu polskiego. Pan Grzegorz towarzyszył również naszej społeczności uczniowskiej, podczas uroczystego odśpiewania hymnu o godz. 11.11.
Kolejnym punktem programu był występ starszych uczniów. Czwartoklasiści pokazali pozostałym, jak w ciekawy i aktywny sposób przybliżyć wiedzę historyczną.
Na zakończenie całodniowych obchodów, udaliśmy się na „Marsz Niepodległościowy”. Flaga polski podskakiwała radośnie w dłoni każdego dziecka, kiedy szliśmy w stronę sklepu wiejskiego, by tam zawiesić wykonane przez Nas plakaty.
Uroczystość podsumowaliśmy słodkim poczęstunkiem.

Niepodległa 9 Niepodległa 10

Niepodległa 11 Niepodległa 41

Fot. SP w Dłużcu

Dnia 15 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłużcu ze swoimi wychowawcami oraz dużym gronem rodziców mieli możliwość wyjazdu na wycieczkę do Olsztyna, którą zorganizowała pani Maria Rodziewicz, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Dłużcu. Głównym celem wycieczki było obejrzenie przedstawienia MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała fantastyczne widowisko dla dzieci oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena. Podczas przedstawienia można było podziwiać oryginalną choreografię pełną popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, bogatą scenografię, a zwłaszcza wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne. Po przedstawieniu wszyscy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do szkoły.

Maria Rodziewicz

IMG 20181115 114331 IMG 20181115 113915

IMG 20181115 105307 BURST1 IMG 20181115 103246

Fot. SP w Dłużcu

Tylko my - nauczyciele wczesnej edukacji doskonale rozumiemy emocje związane z wzięciem pod opiekę nowych Pierwszaków... Uff! Jeszcze w sercu czuje się żal po minionych wakacjach, a tu zagubione Maluszki... a żeby to tylko ONE! A Ich Rodzice!?
Doskonałą okazją do dostarczenia silnych i niepowtarzalnych emocji, które na długo zapadną w pamięć naszych nowych uczniów, lepszego poznania się   z ich rodzicami oraz nawiązania nici sympatii i z dziećmi - jest zorganizowanie niepowtarzalnej i wyjątkowej uroczystości PASOWANIE NA UCZNIA!, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Dłużcu 29 października 2018 r.
Zwyczaj PASOWANIA na ucznia nawiązuje do średniowiecznej tradycji pasowania na rycerza, podczas której giermek otrzymywał miecz i pas, stając się rycerzem. Od tego pasa właśnie pochodzi nazwa pasowanie na ucznia. Pasowanie na ucznia zawiera elementy tego wydarzenia, gdyż centralnym jego punktem obok złożenia przyrzeczenia jest dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez dyrektora szkoły, które jest oficjalnym aktem przyjęcia w poczet uczniów. Zamiast pasa i miecza uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Trzeba być świadomym ogromu pracy, którego wymaga taka impreza! Nie da się tego zrobić w pojedynkę - miałam to szczęście, że emanujące ze mnie zaangażowanie i zapał udzielił się p. Alinie Sternickiej i rodzicom naszych uczniów, bez pomocy tylu życzliwych osób , byłoby to właściwie niemożliwe do zrealizowania.
Impreza udała się, przyniosła nam wiele satysfakcji, pomogła przełamać lody w nawiązywaniu, tak ważnej dla nauczyciela, dobrej współpracy z rodzicami uczniów, a roziskrzone oczy dzieci i ich przejęte miny mówiły same za siebie, wspominają swoje pasowanie do dziś - już jako świeżo upieczeni UCZNIOWIE! Warto było włożyć w to tyle trudu….

Wychowawczyni klasy I
mgr Anna Zdanowska

SP Dłużec Ślubowanie uczniów z klasy I 3

SP Dłużec Ślubowanie uczniów z klasy I 6 SP Dłużec Ślubowanie uczniów z klasy I 9

SP Dłużec Ślubowanie uczniów z klasy I 12

Fot. SP Dłużec

 

Piękna, słoneczna tegoroczna jesień była w tym roku tłem do świętowania dnia KEN w szkole w Dłużcu. W piątek 12 października odbyła się uroczystość z tej okazji.
Uczniowie, rodzice, wszyscy pracownicy placówki i zaproszeni goście mogli z uśmiechem spojrzeć na szkolne życie nauczyciela i uczniów. Rzeczywistość szkolna została ukazana z przymrużeniem oka w kabarecie przygotowanym przez uczniów klas V -VI i panią Małgorzatę Jakóbczyk.
Satyrycznym scenkom towarzyszył śmiech publiczności, a sami występujący też świetnie się bawili.
Po występie nauczycielom i pracownikom szkoły zaproszeni goście i członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenie.
Jednak to nie był koniec niespodzianek, ponieważ pani Anna Zdanowska – dyrektorka Szkoły Podstawowej- nagrodziła nauczycieli i pracowników szkoły za ich pracę, trud i poświęcenie włożone w funkcjonowanie placówki.
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci mogły także wyrazić wdzięczność swoim ulubionym belfrom. Nie zabrakło przy tym uśmiechów, uścisków i serdecznych słów.
Tak, jak dopisała pogoda, tak i dopisały nam humory w tym szczególnym dniu i roku. Święto Edukacji Narodowej ma w tym roku szczególną wagę - obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Bądźmy dumni z tego,że możemy uczyć się w ojczystym języku w wolnym kraju.

Małgorzata Jakóbczyk

PICT0006 PICT0007

PICT0016 PICT0022

Fot. SP w Dłużcu

 

1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich nam osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. W tym dniu całymi rodzinami udajemy się na groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty i zapalając znicze. Jednak, aby ten dzień był rzeczywiście taki wyjątkowy i uroczysty należy się do niego odpowiednio przygotować. W związku z tym, podobnie jak w ubiegłych latach, Szkoła Podstawowa w Dłużcu zorganizowała akcję sprzątania starych, opuszczonych grobów na miejscowym cmentarzu. Głównym organizatorem akcji była, Maria Rodziewicz, która zmobilizowała społeczność szkolną oraz rodziców do wspólnego działania. Sprzątanie odbyło się 9 października. W przedsięwzięciu brali udział uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Dłużcu, nauczyciele oraz chętni rodzice. Byli to: Jolanta Gutowska, Anna Brzóska, Diana Kucińska, Justyna Chorąży, Adela Obłoczyńska, Monika Lis, Grażyna Łukaszewicz, Elżbieta Gut, Karolina Jabkowska i Piotr Kadyk. Korzystając z pięknej jesiennej pogody, wspólnymi siłami uporządkowano około pięćdziesięciu grobów. Największą jednak wartością całej akcji było to, że młode pokolenie uczyło się od rodziców i nauczycieli w jaki sposób należy dbać o miejsca naszej pamięci i pielęgnować wspomnienia o tych, których już z nami nie ma.

DSCN6247 DSCN6250

DSCN6252 DSCN6260

DSCN6273 DSCN6275

DSCN6279 DSCN6280

DSCN6282 DSCN6295

DSCN6296 DSCN6299

Fot. SP Dłużec

Dnia 24 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Dłużcu zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego.. Poprzedzone były kampanią wyborczą, którą kończyła debata kandydatów. W wyborach wzięli udział wszyscy obecni w tym dniu uczniowie. Głosowanie było tajne, równe i powszechne.
Komisja Wyborcza w składzie:
• Przewodnicząca: mgr Brygida Wawryszko
• Zastępca: mgr Karolina Chmielewska
• Sekretarz: mgr Maria Rodziewicz
• Członkowie:
◦ mgr Joanna Jakóbczyk
◦ mgr Anna Zdanowska
Ustaliła następujące wyniki wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Dłużcu w roku szkolnym 2018/2019:
1. Karolina S. kl. VI - 18 głosów (53,%)
2. Karol O. kl. kl.VI - 16 głosów (47,%)
Ustalono następujący podział stanowisk:
• Stanowisko PRZEWODNICZĄCEGO Zarządu Samorządu Uczniowskiego: Karolina S.
• Stanowisko ZASTĘPCY PRZEWODNICZĄCEGO Samorządu Uczniowskiego: Karol O.

IMG 24092018 103529

IMG 24092018 103630

IMG 24092018 104246

Fot. SP w Dłużcu

Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbył się uroczysty apel poświęcony jednemu z najważniejszych polskich świąt narodowych. Apel z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja. Przygotowali go uczniowie z klasy V i VI pod kierunkiem Pana Adama Chmielińskiego. W uroczystości wzięła udział Pani Małgorzata Łozińska – dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie z poszczególnych klas oraz pracownicy obsługi.
Część artystyczną poprzedziło wspólne wysłuchanie Hymnu Państwowego. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-poetycki o tematyce patriotycznej. Przedstawili zarys historyczny uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, przybliżyli młodszym kolegom historię, jak doszło do tego wielkiego wydarzenia. Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Przybliża on fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież. Dzięki takim uroczystościom dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.


Adam Chmieliński

IMG 27042018 112322 IMG 27042018 114942

IMG 27042018 114950

fot. SP w Dłużcu

W I półroczu roku szkolnego 2017/2018 odbyła się osiemnasta edycja Góry Grosza, czyli akcja zbierania monet w całej Polsce, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego pod okiem opiekuna pani Aliny Sternickiej na przełomie listopada i grudnia wzięli udział w akcji Góra Grosza. Uczniowie zebrali 165,05 zł. Waga zebranych groszy wyniosła 11,68 kg. Wspaniały efekt akcji, był możliwy dzięki współpracy z lokalną parafią. Zgodnie z instrukcją pieniążki zostały posegregowane, policzone i przekazane Poczcie Polskiej, w dniu 11 stycznia 2018r.

Opiekun SU: Alina Sternicka

20180111 080259 20180111 080546

Fot. SP w Dłużcu

 

VIDEO RELACJE