• 24 Mar 2016

Zachmurzenie małe 6°C -1°C

• 25 Mar 2016

Gmina Piecki wspiera projekt pod nazwą: „NOWE UMIEJĘTNOŚCI – WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI – powiat mrągowski, piski”, wdrażany przez Forum Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia. Działanie umożliwia wsparcie osób chcących podnieść poziom swoich kompetencji i umiejętności poprzez odbycie kursu językowego (język angielski, język niemiecki, język francuski), kursu komputerowy lub szkolenia z zakresu zarządzania projektem (planowanie i osiąganie celów).

Kto może uzyskać pomoc?

Każda osoba dorosła (18+) posiadająca wykształcenie co najwyżej średnie i /lub wiek powyżej 50 roku życia, zamieszkująca, ucząca się lub pracująca na terenie powiatów mrągowskiego, lub piskiego lub woj. warmińsko-mazurskiego, która z własnej inicjatywy jest zainteresowana podnoszeniem poziomu kompetencji i umiejętności, z wyłączeniem osób prowadzących działalność gospodarczą. Warunek dotyczący wykształcenia (co najwyżej średniego) nie dotyczy osób w wieku 50+.

- 90 % dofinansowanie

- 10 % wkład własny uczestnika

Wsparcie dodatkowe:

• dofinansowanie do egzaminów poprawkowych,
  • zwrot kosztów dojazdu  na miejsce szkolenia,
  • zwrot kosztów opieki nad osobami zależnymi,
  • coaching indywidualny.

Etapy realizacji wsparcia:

1. Złożenie wniosku o przyznanie wsparcia przez beneficjenta.
  2. Wskazanie przez beneficjenta firmy szkoleniowej, w której będzie realizowane szkolenie. (szkolenie musi kończyć się egzaminem i wydaniem certyfikatu, beneficjent musi przystąpić do egzaminu, nie musi go zdać).
  3. Podpisanie umowy z beneficjentem i firmą szkoleniową.
  4. Udział beneficjenta w szkoleniu.
  5. Po zakończeniu szkolenia – przedstawienie zaświadczenia o przystąpieniu do egzaminu lub certyfikatu/ zaświadczenia (na tej podstawie rozliczane są środki).

Rozpoczęcie realizacji projektu nastąpi w lutym 2017 roku. Aktualne informacje o prowadzonych działaniach będą zamieszczane na  stronie internetowej stowarzyszenia: http://www.frr.org.pl

Informacja również w Urzędzie Gminy Piecki: pokój nr 12 , tel. 89/742 19 62.