Zachmurzenie małe

Zachmurzenie małe

• 17 Sie 2018

• 18 Sie 2018

Gmina Piecki pozyskała dotację na rozwój małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - tzw. Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Strefy powstaną w Pieckach (Osiedle Lawendowe, w okolicy istniejącego placu zabaw) oraz w Nawiadach (przy Szkole Podstawowej). Gmina otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki 62 800 zł dofinansowania. Szacunkowy koszt całego zadania to ok. 125 000 zł.

W ramach projektu w Pieckach powstanie ogólnodostępna strefa aktywności wyposażona w urządzenia siłowni plenerowej. W ramach tzw. strefy relaksu przewidziano montaż stołu tenisowego i stolika do gier. Ponadto planuje się wykonać elementy małej architektury (ławki, tablica informacyjna, stojak na rowery) oraz nawierzchnię.

W Nawiadach natomiast planowany jest montaż: urządzeń siłowni plenerowej, elementów sprawnościowego placu zabaw, elementów w tzw. strefie relaksu (stół tenisowy, stolik do gier), a także małej architektury (kosze na śmieci, ławki, stojak na rowery, tablica informacyjna). Wykonana zostanie również nawierzchnia w ramach stworzonej strefy. Otwarta Strefa Aktywności umożliwi spędzanie czasu w sposób aktywny i stanie się miejscem integracji społecznej dla użytkowników w różnym wieku i o zróżnicowanej sprawności fizycznej.

Projekt zostanie zrealizowany w 2018 roku.

osa