• 22 Lis 2017

Pochmurno 1°C -1°C

• 23 Lis 2017

Pochmurno 6°C 1°C

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich, przebudowana została ulica 22 Stycznia w Pieckach oraz droga Krutyń - Gałkowo na odcinku w miejscowości Krutyń. W ramach pierwszego zadania wykonano nawierzchnię drogi z kostki betonowej o długości ok. 0,2 km, a także jednostronny chodnik oraz zjazdy na posesje. Ulica od strony stawu zakończona jest placem manewrowym do zawracania. Prócz nawierzchni w ramach inwestycji wykonano również kanalizację sanitarną, zewnętrzną sieć wodociągową oraz kanalizację deszczową. Koszt całej inwestycji to ponad 434 tys. zł, natomiast wysokość dofinansowania to ponad 261 tys. zł. W przypadku drogi w Krutyni (odcinek zlokalizowany m.in. przy siedzibie Mazurskiego Parku Krajobrazowego) wykonano ponad 0,6 km nawierzchni z kostki betonowej wraz z miejscami parkingowymi. Koszt całej inwestycji to ponad 870 tys. zł, natomiast wysokość dofinansowania to ok. 530 tys. zł .
Zrealizowane inwestycje służą poprawie zarówno bezpieczeństwa korzystających z infrastruktury jak i usprawniają dostęp do budynków mieszkalnych i obiektów publicznych zlokalizowanych na obszarze realizowanych zadań.

Droga w Krutyni      Piecki, ul. 22 Stycznia

ul. 22 Stycznia w Pieckach

Droga w Krutyni (przy siedzibie Mazurskiego Parku Krajobrazowego)

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestującaw obszary wiejskie”