Słonecznie

Zachmurzenie małe -5°C -11°C

• 24 Lut 2018

Słabe opady śniegu -7°C -10°C

26. października pieckowska scena GOKSiR „Pegaz” gościła I Przegląd Małych Form Teatralnych „Złota Jabłoń”. Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Pieckach. Wójt Gminy, Pani Agnieszka Kurczewska powitała przybyłych gości i dokonała oficjalnego otwarcia przeglądu.
W spotkaniu pod hasłem „Spotkanie z bajką” uczestniczyły Środowiskowe Domy Samopomocy z: Wolnicy, Giżycka, Nowej Wsi Ełckiej, Gołdapi, Ukty i Mrągowa. Impreza była niezwykle klimatyczna i kameralna. Ciekawe scenografie, pomysłowe scenariusze doceniła widownia, entuzjastycznie nagradzając aktorów brawami. Głównym zmaganiom teatralnym towarzyszyły dwa równie bajeczne konkursy: plastyczny „Bajkowy świat” oraz kulinarny „Bajeczne ciasto”.
Osoby z niepełnosprawnościami często pozostają na marginesie życia społecznego i kulturalnego a mimo swoich niedoborów mają wiele ukrytych talentów – mówi Małgorzata Grzymkowska, kierownik ŚDS w Pieckach- przegląd „Złota Jabłoń” był możliwością pokazania tego nad czym uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy pracują na co dzień. Szansa taka jednoczy we wspólnych wysiłkach, pomnaża pomysły, pozwala na zawiązanie trwałych więzi i przyjaźni, jest niekiedy jedyną szansą na obcowanie z kulturą. Poza tym nie można nie docenić ogromnej roli terapeutycznej teatru oraz wszystkich sztuk wizualnych w rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami. Takie wydarzenia jednoczą, uwrażliwiają wszystkich- dodaje Pani Małgorzata- bez pomocy darczyńców nie byłby możliwy taki poziom imprezy jaki dzisiaj widzieliśmy, dlatego dziękuję wszystkim za wsparcie.
Organizatorzy mają nadzieję na kontynuowanie zapoczątkowanych spotkań teatralnych. Zarówno goście jak i uczestnicy przeglądu opuszczali go w dobrych humorach, pełni wiary we własne możliwości, wypełnieni szczerą radością.
Spotkanie to nie mogłoby się odbyć, gdyby nie darczyńcy o wielkim sercu: Gmina Piecki, Agro- Sokołów, Gleb-metal, Warmińsko- Mazurski Bank Spółdzielczy oddział w Pieckach, Grab Tartak, Nadleśnictwo Strzałowo, Przychodnia Weterynaryjna Pro- Animali, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pieckach. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

DSC 0301 grupowe