• 17 Paź 2017

• 18 Paź 2017

Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku serdecznie zaprasza na imprezę biegową połączoną z piknikiem ekologicznym pn. II Potrójna Pętla Mazurska, która odbędzie się 9 września br. (sobota) na terenie Lasu Miejskiego w Gajewie k. Giżycka. W tym roku amatorzy biegania zmierzą się ponownie na trzech dystansach: 5, 10 i 15 km. Poszczególne biegi będą nosić nazwy popularnych zwierząt leśnych, które występują w naszym środowisku: 5 km - Bieg Wiewiórki, 10 km - Bieg Zająca, 15 km - Bieg Wilka.
Organizatorzy zapraszają nie tylko amatorów biegania, ale też całe rodziny, które zechcą spędzić aktywnie sobotnie południe. Równolegle z bieganiem na leśnej polanie będzie się bowiem odbywał piknik ekologiczny. Zaplanowano zajęcia edukacyjne, zabawy i konkursy dla dzieci, które poprowadzą przedstawiciele: Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarki Odpadami, Mazurskiego Parku Krajobrazowego, Stowarzyszenia Aktywne Spytkowo, Stowarzyszenia Podwodnik, żołnierze 15. Brygady Zmechanizowanej, kadra Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa oraz uczestnicy Uniwersytetu III Wieku. Piknik rozpocznie się o godz. 10.00, zaś pierwszy bieg wystartuje o godz. 11.00. Szczegóły na str. www.jeziora.com.pl
Honorowy Patronat objął Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Pan Adam Krzyśków oraz Wójt Gminy Giżycko Pan Marek Jasudowicz.
Impreza zorganizowana dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Nadleśnictwa Giżycko, Gminy Giżycko oraz sponsorów nagród.

Biegi mazurskie plakat