• 17 Lip 2018

• 18 Lip 2018

Burze 27°C 18°C

Giełda rolnicza Agromarket24

Pragniemy poinformować o nowoczesnej giełdzie rolnej Agro-market24. Portal ten skierowany jest głównie do rolników oraz sadowników. Jest to platforma na której producenci rolni mogą dodawać bezpłatnie ogłoszenia rolnicze, przeglądać komunikaty, a co najważniejsze znaleźć potencjalnych odbiorców na swoje produkty. Dodatkową korzyścią jest sprzedaż bezpośrednia między producentami, a klientami końcowymi. Omijając firmy pośredniczące oraz szeroka baza odbiorców umożliwia rolnikom sprzedaż produktów w wyższych cenach niż dotychczas. Aby dowiedzieć się więcej o portalu, wejdź na Giełda rolna Agro-Market24

Od września 2016 r. na terenie garnizonu warmińsko-mazurskiego została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która dostępna jest na internetowej stronie www.policja.pl pod linkiem:
Link na stronę policji z mapą zagrożeń (kliknij)

Zgłoszenia są anonimowe, każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i i weryfikowane przez policję. Intencją policji jest zachęcanie ludzi do reagowania wtedy kiedy widzą potencjalne zagrożenie.

Gmina Piecki pozyskała dotację na rozwój małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - tzw. Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Strefy powstaną w Pieckach (Osiedle Lawendowe, w okolicy istniejącego placu zabaw) oraz w Nawiadach (przy Szkole Podstawowej). Gmina otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki 62 800 zł dofinansowania. Szacunkowy koszt całego zadania to ok. 125 000 zł.

W ramach projektu w Pieckach powstanie ogólnodostępna strefa aktywności wyposażona w urządzenia siłowni plenerowej. W ramach tzw. strefy relaksu przewidziano montaż stołu tenisowego i stolika do gier. Ponadto planuje się wykonać elementy małej architektury (ławki, tablica informacyjna, stojak na rowery) oraz nawierzchnię.

W Nawiadach natomiast planowany jest montaż: urządzeń siłowni plenerowej, elementów sprawnościowego placu zabaw, elementów w tzw. strefie relaksu (stół tenisowy, stolik do gier), a także małej architektury (kosze na śmieci, ławki, stojak na rowery, tablica informacyjna). Wykonana zostanie również nawierzchnia w ramach stworzonej strefy. Otwarta Strefa Aktywności umożliwi spędzanie czasu w sposób aktywny i stanie się miejscem integracji społecznej dla użytkowników w różnym wieku i o zróżnicowanej sprawności fizycznej.

Projekt zostanie zrealizowany w 2018 roku.

osa

O G Ł O S Z E N I E
Wójta Gminy Piecki
z dnia 18 maja 2018r.

Informuję, że od dnia 10 maja 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r.  w godzinach od 10:00 do 18:00

na jeziorze Wągiel w m. Piecki

służbę dyżurną pełni

Drużyna Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej Sport Promotion.

W przypadku zdarzeń na akwenie, zgłoszenia w tych sprawach
należy kierować pod numery telefonów:
608 287 139,
lub bezpośrednio pod numer alarmowy 112.

Numery rejestracyjne łodzi patrolowych Drużyny Ratownictwa Wodnego:
POL 13671 – DEYNA SZCZECIN,
PL 10396 – PERŁA,